Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

17/10/2012, Aleksandra Rojek, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W poniedziałek 15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Imprezę poprowadzili: pani Sylwia oraz uczeń klasy V Bartek, który w roli prezentera wystapił po raz pierwszy, a spisał się znakomicie!!! Na wstępie prowadzący uświadomili wszystkim zebranym, że nie tylko nauczyciele świętują w tym dniu, ale także panie opiekunki, kucharki, sprzątaczki, pielęgniarki, panie z sekretariatu, konserwator, no i oczywiście uczniowie.  W czasie akademii zaprezentowali się uczniowie z kółka teatralno-muzycznego - członkowie zespołu BAJ, którzy zaśpiewali z akompaniamentem kultową piosenkę pt.: „Nasza klasa”. Na uwagę zasługuje fakt, iż w roli dyrygenta wystąpiła uczennica gimnazjum Dorota Pastuszka, która sprawdziła się w nowej roli rewelacyjnie! Następnie panie dyrektorki, nauczycielki i opiekunki zmierzyły się z uczniami w niecodziennych  konkurencjach sportowych takich jak: bieg z pudełkiem   na nosie, przekładanie wykałaczek w rękawicach kuchennych oraz zamiatanie kręgla. Po tych emocjach przyszła kolej na wręczenie okazjonalnych upominków.Tu znowu Bartek pokazał się z najlepszej strony z wielką elegancją składając życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Ciekawym punktem programu był, krótki humorystyczny filmik o naszej szkole w reżyserii pani Sylwii Strokosz.

Na zakończenie mogliśmy jeszcze podziwiać popisy wokalistek zespołu Baj, które niedawno, w ramach kółka teatralnego, miały okazję zaprezentować się podczas spotkania z piosneką w ramach Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku - relacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

 

Imprezę zorganizowały panie: Sylwia Strokosz, Małgorzata Dudek, Magdalena Malok oraz Aleksandra Rojek, o oprawę muzyczną zadbał pan Dariusz Panek.

Scenografię stanowiła galeria prac plastycznych naszych uczniów, którzy wykonali portrety pracowników szkoły, można podziwiać je w galerii tutaj.