„5 senses for SEN” czyli warsztaty sensoryczne programu Erasmus+

25/11/2019, Tekst: Ilona Kobus, zdjęcia:

      W minionym tygodniu w naszej szkole działo się wiele ciekawych rzeczy. Jedną z nich był wyjazd do Żor na warsztaty sensoryczne, w ramach programu Erasmus+. Uczestniczyło w nim ośmiu uczniów „szkoły życia” oraz nasi goście z Holandii, Wielkiej Brytanii i Litwy.

 
    Tematem przewodnim programu Erasmus+ „5 senses for SEN”, w którym bierzemy udział już drugi rok są zmysły i ich dogłębne wykorzystanie w procesie edukacji osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 
 
    Celem dwugodzinnych warsztatów sensorycznych w żorskim „Studiu Wrażeń” było dostarczanie uczestnikom różnorodnych bodźców niezbędnych w rozwoju oraz poszerzenie ich świata doznań.  Wszystko to oparte na wykorzystaniu nie wyszukanych zabawek czy gadżetów, ale prostych produktów i przedmiotów codziennego użytku - kawy, mleka, rolek po papierze toaletowym, kolorowych farb czy piasku.    
 
Nasi uczniowie i zagraniczni goście mieli okazję śpiewać i tańczyć jak prawdziwy muzycy, poruszać się zwinnie i sprawnie jak prawdziwi sportowcy,  malować i tworzyć jak Picasso, a do tego jeszcze świetnie się  bawić, rozwijać wyobraźnię i uczyć się nowych rzeczy.