Lekkoatleci z medalami zawodów regionalnych!

31/10/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

   Nasi uczniowie, a także ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły, mieli okazję walczyć o medale XIX Śląskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych. Dnia 30 października 2019 r. na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, za sprawą organizatora - miejscowego Klubu Olimpiad Specjalnych ANIMUSZ, toczyły się rozgrywki regionalne, w których tym razem wzięli udział: Paulina, Natalia, Wiktor, Dawid, Piotrek, Piotr, Piotruś, Błażej, Tomek - zawodnicy KOS PROMYK Rybnik. Podczas zawodów rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych. Udział w mityngu stanowił podsumowanie udziału w cotygodniowych, a także obozowych treningach lekkoatletycznych. Z zawodów każdy nasz sportowiec wrócił z co najmniej jednym MEDALEM!!! Podczas zawodów naszych uczniów wspierali: trener pan Adam oraz pani Ania, Agnieszka i Magda, ale w sukcesie mają udział także i obozowi opiekunowie - pani Ewa, oraz nasi nauczyciele W-F-u:)))

 

Wyniki naszych uczniów (w odpowiednich grupach sprawnościowych):

 

Natalia Kurpanik - rzut piłeczką p. -  IV MIEJSCE, bieg na 50 m - I MIEJSCE

Paulina Jakubczyk -  rzut piłeczką p. - II MIEJSCE, bieg na 50 m - I MIEJSCE

Wiktor Dzikowski -  rzut piłeczką p. - I MIEJSCE, bieg na 50 m - II MIEJSCE

Piotr Grygoruk - rzut piłeczką p. - II MIEJSCE, bieg na 50 m - III MIEJSCE

Tomasz Kwoka -  rzut piłeczką p. - II MIEJSCE, bieg na 50 m - IV MIEJSCE

Piotr Malinowski - rzut piłeczką p. - IV MIEJSCE, bieg na 50 m - II MIEJSCE

Piotr Dziedzic - skok w dal z miejsca - IV MIEJSCE, bieg na 50 m - II MIEJSCE

Błażej Miera  - rzut piłeczką p. - IV MIEJSCE, bieg na 50 m - I MIEJSCE

Dawid Lewkowicz - pchnięcie kulą - IV MIEJSCE, bieg na 100 m. - I MIEJSCE

 

OGROMNE BRAWA DLA CAŁEJ EKIPY!!!