Spływ Kajakowy Rzeką Odrą Olimpiad Specjalnych w trochę innym wydaniu

09/09/2019, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

   Niekorzystne warunki pogodowe pokrzyżowały plany uczestnikom tegorocznego XVI Regionalnego Spływu Kajakowego Rzeką Odrą Olimpiad Specjalnych 07-08.09 2019. Z uwagi na deszcz i niekorzystne prognozy pogody konieczna okazała się rezygnacja z kluczowego etapu spływu. Choć istoty spływu zabrakło organizatorzy zadbali o organizację czasu naszym sportowcom w innej formie. Zajęcia rekreacyjne na sali gimnastycznej szkoły w Dziergowicach, gdzie tradycyjnie miał miejsce nocleg, spożytkowały energię drzemiącą w naszych zawodnikach:) Królowała koszykówka, piłka nożna i strzelanie z łuku. Po kolacji w formie grilla czekała na uczestników dyskoteka z DJ Adamem:)

    Drugiego dnia sportu również nie zabrakło, choć na pierwszy plan wysunął się chrzest kajakarski - dla przypomnienia i na zachętę;) Prowadzili go oczywiście instruktorzy Firmy ANDARGO, która od lat obsługuje nasze spływy.

     Mamy nadzieję, iż mimo braku możliwości realizacji podstawowego celu spływu, uczestnicy świetnie się wspólnie bawili i aktywnie spędzili ten czas.

     W imprezie wzięło udział 10 naszych uczniów - zawodników KOS PROMYK Rybnik, pod opieką pracowników naszej szkoły oraz wolontariuszy i przyjaciół KOS PROMYK. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!!

     Należy dodać, iż podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy Rybnickiego Sztabu Ratownictwa, a w gotowości do opieki nad wodą była Ochotnicza Straż Pożarna w Kędzierzyna - Koźla. GORĄCO W TYM MIEJSCU IM DZIĘKUJEMY!!!

   GORĄCE PODZIĘKOWANIA TAKŻE DLA OBSŁUGI NAZIEMNEJ, która w tym roku napracowała się więcej niż inni!!!

   Niezawodnym mamom Programu Rodzinnego z KOS KRZYŚ dziękujemy za przepyszne ciasta i za gotowość na mecie!

   Spływ zorganizowały tradycyjnie Kluby Olimpiad Specjalnych:

PROMYK Rybnik, oraz KRZYŚ Kędzierzyn - Koźle.


W tym roku organizacyjnie wspierał ich MOSiR Rybnik.

 Znalezione obrazy dla zapytania mosir rybnik logo
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

     ZAPRASZAMY DO OBSZERNEJ FOTOGALERII TUTAJ.