Nauka na pełnych obrotach od pierwszego dnia!

03/09/2019, Tekst, zdjęcia...

     Nasza szkoła pracuje od pierwszego dnia na pełnych obrotach.

 

"Pierwsze śniadanie w VIIIb"

    W klasie VIIIb odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w kuchni dydaktycznej. Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje śniadanie, którym były kanapki z jajkiem, serem, sałatą, pomidorem i ogórkiem. Na początku sprawdziliśmy znajomość produktów, czy są zgodne z listą zakupów. Następnie ugotowaliśmy jajka, zrobiliśmy herbatę, a gdy te się chłodziły, przygotowaliśmy nasze śniadanie. Uczniowie z pomocą nauczyciela prowadzącego pokroili chleb i posmarowali kromki masłem. Następnie umyli pomidory, sałatę. Potem z pomocą nauczyciela obrali ze skórki ogórek i pokroili go na plasterki. W plasterki zostały pokrojone również pomidory. Sałata i ser zostały ułożone przez uczniów na talerzu. Po ugotowaniu i schłodzeniu chłopcy samodzielnie obrali jajka, następnie pokroili je na plastry i ułożyli na talerzu obok pomidora i ogórka. Wszystko doprawili solą i pieprzem. Na koniec ozdobili swoje kanapki drobno pokrojonym koperkiem i szczypiorkiem. Chłopcom bardzo smakowało przygotowane przez siebie śniadanie, bo szybko zniknęło ze talerzyków. Na zakończenie zajęć posprzątaliśmy naszą kuchnię, umyliśmy naczynia i sztućce, i poszliśmy skorzystać z pięknej pogody na naszym szkolnym placu zabaw.

 

"Kreatywnie w VIa"

    Do klasy VIa od nowego roku szkolnego przybył nowy uczeń, dlatego tematem pierwszych zajęć z rozwijania kreatywności był temat: „Podaję Ci swą przyjazną dłoń”. Uczniowie na kolorowym papierze odrysowywali swoje dłonie, następnie wycinali je i przyozdabiali wzorzystym papierem, kwiatami, napisami. Dobrze się przy tym bawili i byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Dziękujemy przy okazji sklepowi CraftCorner ze Świętochłowic za zasponsorowanie naszym uczniom materiałów do zajęć rozwijających kreatywność.