Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19/06/2019, Tekst: Agnieszka Antosz, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

     Ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019 był wyjątkowy i bardzo wzruszający. W gronie licznie obecnych rodziców i uczniów pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów SZS-P. W ten ostatni dzień szkolny uczniowie mieli okazję zobaczyć się ze swoimi kolegami i koleżankami po raz ostatni oraz uściskać swoich wychowawców, z którymi zżyli się przez wiele lat. Trzeba powiedzieć, że niektórzy spędzili tu naście lat.. Wzruszeni byli także rodzice, którzy niezwykle aktywnie współpracowali z pedagogami na rzecz swoich dzieci, z dyrekcją która koordynowała wszelkie działania, aby uczniowie mogli rozwijać się w sprzyjających warunkach, które w tej szkole zawsze panowały bez względu na ilość sal i miejsca.

    W ten szczególny dzień dla absolwentów, miało również miejsce niezwykłe wydarzenie. Żegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę Panią Lucynę Ibrom,  która przez wiele lat pełniła funkcję Dyrektora naszej szkoły. Dziękowaliśmy także za pracę na stanowisku zastępcy dyrektora Pani Danucie Ficner. Także Rada Rodziców i uczniowie z niesamowitym wzruszeniem i wdzięcznością pożegnali Panią Lucynę. Dziękowaliśmy obydwu Paniom, bowiem przez tyle wspólnych lat stworzono w szkole nie tylko platformę do podnoszenia umiejętności niepełnosprawnych uczniów, co prawdziwie rodzinną atmosferę pełną akceptacji, zrozumienia i wsparcia dla podopiecznych. Z kolei wychowankom placówki życzono,aby dalej kształcili się, rozwijali i pracowali w ośrodkach które do tego są przystosowane .Wszyscy mamy nadzieję na wzajemne odwiedziny, wymianę doświadczeń i zachęcamy do utrzymywania kontaktów w przyszłości.
     Na sam koniec spotkania rozdano pamiątkowe zdjęcia , świadectwa oraz drobne upominki i zakończono uroczystość w klasach ze swoimi wychowawcami. Zawsze to przykre, gdy żegnamy kogoś kto jest częścią społeczności. Jednak pamiętać należy, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Zatem rok szkolny 2018/2019 zakończony.
 
 Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!