Festyn integracyjny 2011

14/06/2011, Tekst i zdjęcia Tomasz Ganobis,

Dnia 3 czerwca odbył się XI Festyn integracyjny zorganizowany przez naszą szkołę na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Rybniku-Chwałęcicach.

 

Tego dnia pogoda dopisała. Wszyscy uczestnicy festynu (uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami jak i podopieczni rybnickich przedszkoli i rybnickich szkół podstawowych i gimnazjów) mogli skorzystać z wielu atrakcji jakie przygotowali nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Były to: konkurs piosenki oraz  konkurs plastyczny z nagrodami o tematyce przyrodniczej, gry i zabawy, ścieżka rowerowa, koło fortuny, studio tatuażu dla dzieci itd. Odbyło się również rozstrzygniecie konkursu profilaktyki zdrowotnej: „Żyjemy zdrowo i aktywnie”. Na festyn przyjechała także grupa uczniów i nauczycieli zaprzyjaźniona z naszą szkołą z Trinca w Czechach.

 

Były też atrakcje przygotowane i zaprezentowane przez zaproszonych gości: Spektakl teatralny z Krakowa na temat zdrowego stylu życia, zabawki dmuchane – rozrywka dla dzieci, rejs statkiem Konrad, pokaz akcji Straży Pożarnej oraz Policji przejażdżka konna i bryczką, pokaz modeli latających. Każdy obecny na festynie mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację festynu. Dziękujemy również sponsorom oraz wszystkim wolontariuszom.