Wizyta "Czerwonego Kapturka"

15/11/2018, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

     Wizyta w naszej szkole „Cerwonego Kapturka” związana była z Kampanią Społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W czwartek 15 listopada Przedszkolaki  i uczniowie klasy czwartej spotkali się razem na wspólnym czytaniu. Na zajęcia przybyły także dzieci z wychowawcami z Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego im. Jana Pawła II w Rybniku.   Po wysłuchaniu bajki dzieci przywitały się z Wilkiem-Maskotką z którą rozpoznawały inne zwierzaki -  pluszaki, były także próby naśladowania odgłosów tych zwierząt. .Międzyczasie do dzieci zawitał również Gajowy, z którym wszyscy śpiewali ”W leśniczówce za lasem”, oraz Babunia  Czerwonego Kapturka, której dzieci zadeklarowały pomoc w piosence „Choć mam rączki małe i niewiele umiem pomogę Babuni , niech odpocznie sobie”.

Z pomocą wychowawców dzieci spakowały koszyczki dla babci i ruszyły z nimi w drogę. Najwięcej emocji i radości sprawiła dzieciom strzelba Gajowego i spacerek po lesie. Przy akompaniamencie gitary z piosenką na ustach  „Idziemy na spacerek” dzieci pokonywały różne, leśne przeszkody. Wśród różnych sensorycznych ścieżek  najbardziej oblegany był kolorowy tunel. W końcu wszyscy dotarli do domu Babci- dzieci uparcie pytały: „Babciu dlaczego masz takie wielkie oczy…”. Chętnie wskazywały poszczególne części ciała- Rączki do klaskania, nóżki do tupania…buzia do jedzenia. Najpierw posilił się Wilk goniąc i „zjadając” dzieci, a następnie wszyscy uczestnicy zajęć, była babka i kompocik, który Kapturek przyniósł chorej Babci. 

 
Wychowczyniom z Ośrodka Jana Pawła II dziękujemy za przybycie na zajęcia , za świetną, wspólną zabawę. Pani Beatce i Zuzi za pomoc w organizacji zajęć i pani Magdzie za Galerię zdjęć.
 
 
 
 Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i dziecko Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba
 
 Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą i w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą