Wspominamy WAKACJE

30/08/2018, Tekst: Magdalena Kasprzak

    Podczas tegorocznych letnich wakacji zaproponowaliśmy naszym uczniom udział zarówno w koloniach, jak i półkoloniach letnich. Organizatorem obu przedsięwzięć była nasza szkoła.

    Półkolonie szkolne, zorganizowane przez panią Martynę Płonowską - Troszkę, miały miejsce w pierwszym tygodniu wakacji. Wzięło w nich udział dziesięcioro uczniów, którzy pod opieką nauczycieli i pomocy nauczyciela niezwykle aktywnie i ciekawie spędzili ten czas.  ZAPRASZAMY DO FOTROGALERII  na naszym profilu facebookowym TUTAJ.

   Kolonie z kolei, zorganizowane przez panią Agnieszkę Antosz, we współpracy ze Stowarzyszeniem OLOGOS, odbywały się w dniach od 4 do 14 lipca 2018 r. w Ośrodku Sokole Ranczo w Biskupicach. Rolę opiekunów podczas tego wyjazdu przejęli także nasi pracownicy! 10 niezwykle aktywnych dni jakie spędziło 23 naszych uczniów zostało uwiecznione na zdjęciach, króre także prezentujemy w kilku  FOTOGELRIACH na naszym facebookowym profilu TUTAJ. POLECAMY:)


   Dodatkowo grupa naszych uczniów - zawodników działąjącego przy szkole Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik wzięła udział w Letnim Obozie Sportowym Olimpiad Specjalnych zorganizowanym przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie. Także tutaj w skałd obozowej kadry weszły nasze panie:). Podczas obozu, który tradycyjnie odbywał się w Czaplinku, nasi sportowcy mieli okazję trenować, doświadczać szeregu letnich dyscyplin, wśród od których na pierwszy plan wysuwają się: kajakarstwo, żeglarstwo, pływanie, lekkoatletyka, piłka nożna oraz tenis stołowy. Podczas obozu nie zabrakło zajęć rekreacyjnych, imprez integracyjnych oraz wycieczek turystycznych. Warto dodać, iż podczas obozu miały miejsce zawody sportowe, między innymi regaty kajakarskie, w których debiutował nasz Kacper zdobywając aż 2 złote medale!!! Podsumowując: czas spędzony nad jeziorem Drawsko był niezwykle udany i intensywny czemu sprzyjała iście wakacyjna pogoda!:) ZDJĘCIA z obozu można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

 

    Także i w tym roku spora grupa naszych uczniów skorzystała z propozycji wyjazdu na turnus rehabilitacyjny organizowany przez rybnickie Stowarzyszenie RAZEM. Tematem przewonim tegorocznego turnusu był CYRK. Wiecej o przebiegu wyjazdu można przeczytać w relacji Radia 90 TUTAJ. Polecamy także relacje zdjęciowe na facebookowym profilu Stowarzyszenia Razem. Należy dodać, iż także podczas tego wyjazdu, tradycyjnie podopiecznym towarzyszyli także i nasi pracownicy, zarówno w roli wychowawców, jak i opiekunów - wolontariuszy:)

 

PODSUMOWUJĄC KRÓTKO -  NASZE WAKACYJNE AKTYWNOŚCI BYŁY NIEZWYKLE INTENSYWNE I UDANE, CZEMU SPRZYJAŁA IŚCIE WAKACYJNA POGODA!:)

Mamy nadzieję, iż uczniom, którzy nie mieli okazję skorzystać z powyższych aktywności, wakacje minęły równie miło:)