Sukcesy podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2018!

18/06/2018, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

    W dniach 9-12 czerwca 2018 miały miejscee XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów. W igrzyskach wzięło udział 1000 zawdników Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska z 18 oddziałów reionalnych. Ekipa oddziału ślaskiego liczyła 99 zawodników. Wśród nich zaleźli sie zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik. Z naszej szkoły kwalifikacje do kadry uzyskali: Nikola Koźlik w dyscyplinie bocce oraz Kacper Nidecki w Piłce Nożnej. Należy dodać , że rozgrywki toczyły sie w sumie w 11 dyscyplinach Olimpiad Specjalnych, a organizację cełj imprezy wspierał, między innymi, nasz  Specjalny Zespół Szkolno- Przedszkolny.

 

   Nikola, w grze deblowej w bocce wraz z partnerką Renatą, wywalczyła SREBRNY MEDAL!!!!

W grze indywidualnej natomiast nasza uczennica zajęć miejce IV:))))
OGROMNE BRAWA DLA NASZEJ UCZENNICY I JEJ TRENERKI pani Elwiry!!!

    Kacper natomiast , wraz z drużyną piłkarską kadry Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie, zajął IV miejsce! OGROMNE BRAWA dla naszego ucznia oraz jego trenerów!!!!

 

Więcej o igrzyskach na www.igrzyska.pl oraz na funpageu  https://www.facebook.com/Olimpiady/?ref=bookmarks

 

 Zdjęcie użytkownika Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny ("Szkoła Å»ycia") w Rybniku.

 

 Zdjęcie użytkownika Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny ("Szkoła Å»ycia") w Rybniku.