III Rybnickie Dni Integracji

07/05/2018

III Rybnickie Dni Integracji to kontynuacja programu integrującego środowiska osób z niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną. Tegoroczne RDI pod nazwą Regaee bez barier odbędą się w dniach 10, 11 maja i będą tematycznie związane z rytmami muzyki reggae.

 

 

Tradycyjnie Rybnickie Dni Integracji rozpoczną się w Urzędzie Miasta Rybnika przekazaniem symbolicznego klucza z rąk Prezydenta Miasta. Partnerzy i przedstawiciele poszczególnych organizacji zostaną dowiezieni do Urzędu autobusem, który będzie ozdobiony w kolorach reggae, a kierowca i konduktor będą klimatycznie wkomponowani również w ten styl. Znany rybnicki muzyk będzie współtwórcą hymnu III RDI, a utwór ten stanie się swoistą reklamą i zapowiedzią wydarzeń. Kolorowy autobus przywiezie zatem wszystkich partnerów (placówki obejmujące wsparciem osoby o obniżonej sprawności) do Urzędu Miasta, gdzie nastąpi przekazanie klucza po czym wszyscy udadzą się tymże środkiem transportu do Niedobczyc, do Parku Czempiela, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta. Tej uroczystości również będą towarzyszyć rytmy reggae oraz dekoracje polowego ołtarza będą w kolorystyce tego stylu. Wszyscy zaproszeni goście, społeczność lokalna czy chcący wziąć udział będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Po uroczystości rozpocznie się debata rodziców i specjalistów z zakresu niepełnosprawności w Domu Kultury w Niedobczycach. W dniu 11 maja, w parku Czempiela w Niedobczycach uroczystym obchodom towarzyszyć będą koncerty zespołów związanych z stylem muzyki regaee. Wstęp wolny na koncert umożliwi skorzystanie z atrakcji szerokiej grupie odbiorców. Wystąpią znane zespoły. Na zakończenie obchodów oprócz partnerów i lokalnej społeczności zostaną zaproszeni goście z placówek min działających na rzecz osób o obniżonej sprawności z całego województwa oraz z Czech. Dodatkowo koncertom towarzyszyć będą występy taneczne poszczególnych grup wyznaczonych przez partnerów, którzy przygotują choreografię do wcześniej wybranych utworów. Uczestnicy będą mieli możliwość przytwierdzenia filcowych dredów wykonanych w ramach warsztatów, zrobienia wisiorów i bransoletek.

 

 

Dla wszystkich zostanie przygotowany ciepły i słodki poczęstunek oraz napoje. Dla najmłodszych uczestników koncertu będą dodatkowe atrakcje w postaci gier i zabaw, a także malowania twarzy. Wszystko trwać będzie w klimacie reggae, a przygotowane gadżety będą kolorowym akcentem, a także upominkiem z III RDI. Wszystkim dniom obchodów będzie towarzyszyć video rejestracja oraz rejestracja z dronu. Na koniec zostanie zmontowany krótki spot reklamowy utrwalający działania III Rybnickich Dni Integracji.

 

Uwaga !!!

 Istnieje możliwość wyjazdu rodziców i wychowaców klas wraz z uczniami w czwartek autobusem lub busem z pod naszej szkoły (powrót ok 12.15-12.30).