Kolorowe Anioły

15/04/2018, Aleksandra Rojek, zdjęcia: Robert Podleśny, Aleksandra Rojek

13 kwietnia w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju odbyła się uroczysta gala I Przeglądu Twórczości Młodzieży ze Szczególną Wrażliwością: „Kolorowe anioły”. Honorowy Patronat nad tym przeglądem objęła Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój Anna Hetman. Przegląd twórczości był zorganizowany z myślą o prezentacji możliwości artystycznych osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. W przeglądzie uczestniczyło 5 placówek z naszego rejonu. Tematem przewodnim były Cztery Pory Roku, a nasza placówka wylosowała porę roku jesień.

 

Na gali zastał zaprezentowany nasz film pt.: „Jesień” zespołu „ReWelacyjni”, którą tworzyli uczniowie I RW- Daniel Podleśny, Paulina Jeszka i Sebastian Holona, II RW- Katarzyna Kroker oraz Ewelina Piełka oraz Adam Kuś z III oddziału rewalidacyjno-wychowawczego wraz z wychowawcami. Po prezentacji filmu przedstawiciele dwóch oddziałów RW z naszej szkoły Daniel Podleśny z rodzicami i Kasia Kroker z mamą zostali zaproszeni do przejścia po czerwonym dywanie (jak to zwykle na uroczystej gali bywa), gdzie odebraliśmy pamiątkową statuetkę anioła, a każdy z aktorów dostał ręcznie malowany piękny obraz kolorowego anioła.

 

Dziękujemy twórcom przeglądu czyli Szkole Podstawowej Specjalnej nr 23 im. ks. J. Tischnera oraz Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju za zaproszenie nas do udziału w tym pięknym przedsięwzięciu, gdzie mogliśmy pokazać możliwości naszych uczniów.