Iwona Jonderko - kandydat na bohatera katechezy

14/03/2018, Tomasz Ganobis

Nasza koleżanka Iwona Jonderko walczy wśród 16 nauczycieli religii o tytuł najlepszego katechety. Kto wygra, zależy od was, od ciebie.

Do 30 kwietnia w galerii zdjęć na naszej stronie zatytułowanej "Kandydaci na bohatera katechezy" można głosować na swojego faworyta.

Bohaterem katechezy w archidiecezji katowickiej zostanie ten, kto zdobędzie najwięcej "gwiazdek". Gwiazdki znajdują się w lewym górnym rogu każdego zdjęcia.

 

LINK DO GŁOSOWANIA
https://katowice.gosc.pl/…/4549672.Kandydaci-na-bohatera…/7…

 

Prosimy o udostępnienie tej informacji na swoich portalach społecznościowych.

 

"Pani Iwona Jonderko uczy religii w naszej szkole już od 20 lat. Praca w naszej szkole nie jest łatwa i różni się od pracy w szkole ogólnodostępnej. Naszymi uczniami są dzieci 
i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym 
i głębokim, którym bardzo trudno jest przekazać wiadomości z religii. Pani Iwona radzi sobie z tym doskonale. Jej lekcje są niezwykle ciekawe, poprzez wykorzystywanie różnych form, metod pracy, a przede wszystkim wykorzystuje wiele pomocy dydaktycznych, naturalnych eksponatów, tablicy multimedialnej. Na zajęciach angażuje wszystkich uczniów na miarę ich możliwości.


Niezwykle ciekawą inicjatywą realizowaną przy ogromnym zaangażowaniu pani Jonderko, są comiesięczne Msze święte, w których nasi uczniowie są niezwykle zaangażowani (modlitwa wiernych, schola, noszenie darów). Ponadto pani Iwona przygotowuje naszych uczniów do przyjęcia sakramentu komunii świętej, a w 2014 grupa naszych wychowanków przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił im biskup Antonii Długosz – zaproszony specjalnie na tę uroczystość. Jest także zaangażowana w organizowanie rekolekcji wielkopostnych dla naszych uczniów. Organizuje wyjazdy dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymki, współpracuje także z wieloma parafiami, pozyskując dary dla naszych dzieci. 

 

LINK DO GŁOSOWANIA
https://katowice.gosc.pl/…/4549672.Kandydaci-na-bohatera…/7…

 

W szkole prężnie działa zespół muzyczno-teatralny „Baj”, którego członkami są nasi uczniowie. Pani Iwona Jonderko od lat jest autorką wielu scenariuszy, które ze wzglądu na ograniczenia naszych uczniów muszą być dostosowane do ich możliwości wykonawczych. Niemniej od wielu już lat przedstawiania jasełkowe zdobywają laury w konkursach artystycznych: w XX Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,Radlińskie Betlejki” – spektakl „Otwórz swe serce” zdobył wyróżnienie (styczeń 2016r.), w XVII Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,A Słowo Ciałem się stało” (Chwałowice) zespół otrzymał nagrodę za naturalność, spontaniczność i plastyczność spektaklu teatralnego ,,Otwórz swe serce” (styczeń 2017r.), spektakl pt.: „Uwierz w Prawdy cud” zdobył I miejsce w XVI Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,A Słowo Ciałem się stało” (Chwałowice) oraz dodatkową Nagrodę Specjalną Kierownika Klubu Kultury Harcówka - wytęp na scenie klubu 30 stycznia 2016 roku. Ten sam spektakl zdobył I miejsce w XIX Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych ,,Radlińskie Betlejki”. W X Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w Rybniku przedstawienie jasełkowe: „Różnie lecz równi” zdobyło II miejsce.


Pani Iwona Jonderko stara się także, by nasi uczniowie, na miarę swoich możliwości, uczestniczyli w konkursach plastycznych o tematyce religijnej ogłaszanych przez szkoły ogólnodostępne oraz placówki kulturalne.
Pani Iwona Jonderko jest katechetką niezwykle oddaną swojej pracy, rozumiejącą potrzeby naszych niepełnosprawnych uczniów. Osobą o wielkim sercu, takcie, kulturze osobistej i ogromnej empatii, która swoją postawą zyskała sympatię dzieci i ich rodziców.
Znalezienie drogi do poznania Boga przez osoby niepełnosprawne intelektualnie zasługuje miano BOHATERA KATECHEZY" - Dyrekcja SZS-P w Rybniku

 

LINK DO GŁOSOWANIA
https://katowice.gosc.pl/…/4549672.Kandydaci-na-bohatera…/7…