Dzień Babci i Dziadka 2018

23/01/2018, Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z ważniejszych dni w kalendarzu wszystkich seniorów i wszystkich wnuków. W naszej szkole świętowaliśmy z tej okazji w piątek 19 stycznia.

 

Jak zwykle dziadkowie naszych uczniów nie zawiedli i licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza nawiązywała do niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia, druga była bezpośrednio związana z Dniem Babci i Dziadka. Występy artystyczne rozpoczęła Róża  Plączkowska, która zagrała dwie kolędy na dzwonkach. Następnie piosenki o Bożym Narodzeniu zaprezentował  zespół  instrumentalny. Oczywiście nie mogło zabraknąć jasełek w wykonaniu zespołu Baj. Był też czas na wspólne kolędowanie.

 

Druga część imprezy była filmową niespodzianką dla naszych gości. Na ekranie został wyświetlony „Koncert życzeń dla Babci i Dziadka”- wzruszająca ale i pełna humoru wiązanka piosenek i życzeń w wykonaniu wszystkich uczniów szkoły. Uroczystość uświetniły wiersze napisane specjalnie na tę okazję przez dziadka naszej uczennicy. Na koniec zabrzmiało gromkie Sto lat dla babć i dziadków, którzy przecież zaraz po rodzicach są najważniejszymi osobami w życiu większości dzieci. Po uroczystości na sali gimnastycznej odbyły się spotkania w klasach, gdzie dziadkowie otrzymali upominki od swoich wnuków. Wszystkim  babciom i dziadkom życzymy zdrowia, radości z życia i pociechy z wnuków.

 

Organizatorzy imprezy panie Katarzyna Ganobis i Małgorzata Dudek dziękują wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za współpracę i pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu tej uroczystości.

 

ZAPRASZAMY także do obszernej FOTOGALERII na naszym profilu facebookowym.