Babski Karnawał 2018

21/01/2018, Tekst: Aleksandra Kawczyńska, zdjęcia: Monika Karkowska - Kościcka

      W piątek 12.01.2018r.w kameralnej restauracji „Prima” w dzielnicy Zamysłów, miała miejsce druga, wyjątkowa impreza – „Babski Karnawał”, zorganizowana dla matek naszych uczniów.

       W spotkaniu wzięły udział 32 osoby, które witał gospodarz - organizator - ukryta w męskim przebraniu pani Aleksandra Kawczyńska oraz przebrane w stroje ludowe Panie - Maria Zientarska i Aleksandra Szymała - zapraszając każdą z uczestniczek imprezy, do osobistego wpisu, na specjalnie przygotowanym w tym celu plakacie -" Zimowe Drzewo  ".
         Po wstępnych słowach powitania i przybliżeniu celu spotkania, na salę wkroczyła "super kobieta", w której rolę wcielił się Pan Adam Jurzysta. Salwa wiwatów i śmiechu ostatecznie rozpoczęła spotkanie.Pani Monika Karkowska- Kościcka czuwała z aparatem fotograficznym, by nie umknęły ważne momenty tego miłego zgromadzenia, wykonując wiele cennych zdjęć i filmików. Właściwą - rozrywkową część spotkania , rozpoczął mini występ przebranych współorganizatorów, którzy zatańczyli i zaśpiewali, parodiując utwór " My Słowianki". Rozbawione Panie brały udział w zaplanowanych konkursach- składanie puzzli , kalambury oraz karaoke. Wszyscy doskonale bawili się tańcząc i śpiewając w proponowanym przez organizatorów repertuarze muzycznym.
   W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za podarowanie, przez zaprzyjażnione artystki - panią Iwonę Kozak i panią Katarzynę Waler, pięknych rękodzieł na rzecz organizacji imperezy.
       Była też chwila refleksji i wzruszenia, kiedy przy zgaszonym świetle zabłysnęły migoczące światełka karnawałowych bransoletek i balonów i  popłynęły  dzwięki utworu "Anielskie sny domowe ".  Te chwile zwieńczyły celowo  dobrane słowa organizatora- gospodarza. Każda ze zgromadzonych pań po spotkaniu zabierała pamiątkową bransoletkę i inne karnawałowe drobiazgi do domu, na pamiątkę wspólnych chwil imprezy. Zabawa rozbrzmiewała radością wiele godzin.
 
 
Dziękuję wszystkim za cudowny udział w II Babskiej Imprezie. 
Szczęśliwy ze zrealizowanego celu - organizator