Relacja z Jubileuszowego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

06/12/2017

     Po raz XXV Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik, na czele z panią Anettą Gawrysiak,  wraz ze Specjalnym Zespołem Szkolno -Przedszkolnym zorganizował Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych 24.11.2017.

     Jubileuszowe zawody odbyły się na Pływalni Krytej AKWARIUM w Rybniku - Boguszowicach - od kilku lat to rybnicki  MOSiR wspiera  organizację tego sporego przedsięwzięcia. Sporego, gdyż obecnie w mityngu startuje blisko 150 pływaków Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie. Bierze w nim udział już ponad 20 klubów z całego regionu śląska. Poza MOSiR-em, cyklicznie z Klubem PROMYK  współpracują też, nie tylko podczas zawodów pływackich, Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W tym roku po raz 17 był obecny także nieoceniony i niezawodny pan Aleksander Bielecki - sędzia główny zawodów. 

   Wolontaryjnie przeprowadzenie zawodów wsparli studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z ich koordynatorem dr Damianem Kanią. W tym miejscu pragniemy im SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA POMOC!!!
 
   Tegoroczną Ceremonię Otwarcia zaszczycił obecnością Wiceprezydent Miasta Rybnika Piotr Masłowski,dokonując oficjalnego otwarcia mityngu. Wcześniej odbył się  ceremoniał - w którym w głównej roli wystąpili pływacy klubu PROMYK, a zarazem, nurkowie, którzy pod okiem instruktora pana Zbigniewa  Stychno dokonali "podwodnego" podniesienia flagi Olimpiad Specjalnych. Tak efektowna ceremonia była możliwa dzięki  Projektowi. PŁYNIEMY POLSKO. DZIĘKUJEMY!!!
     Nie obyło się bez jubileuszowego tortu, którm mogli się poczęstować uczestnicy imprezy:)
    Podczas zawodów rozegrano szereg konkurencji pływackich w różnych stylach, na różnych dystansach. Były zatem biegi ze sprzętem pneumatycznym, z asystą na krótszych dystansach - 15 m, oraz dystanse dłuższe w stylach klasycznym, dowolnym ,motylkowym i grzbietem. Najbardziej emocjonujące okazały się tradycyjnie sztafety 4x25m.
Istotna sprawą jest, iż rybnickie zawody, jako regionalne w rok przed organizacją igrzysk stanowiły kwalifikacje do
XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych jakie w czerwcu 2018 r. odbywać się będą na ziemi śląskiej.
   Jednak, bez względu, czy uczestnikom rywalizacji udało się wywalczyć upragniony złoty medal, czy nie, to najważniejsze jest, że dali z siebie wszystko i "byli dzielni w  swym wysiłku" - jak głoszą słowa przysięgi. OGROMNE BRAWA DLA WSZSYTKICH SPORTOWCÓW ORAZ ICH TRENERÓW I OPIEKUNÓW!
    Pływaków podczas ich rywalizacji gorąco dopingowali zebrani licznie jak zwykle kibice. Pełne trybuny to zasługa pani Agnieszki Antosz, która, z pomocą pracowników SZS-P, rok rocznie organizuje konkurs kibica zapraszając do udziału w zawodach rybnickie placówki. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem "KIBIC NA MEDAL", a wzięło w nim udział 11 placówek. Jak się okazało - byli na medal!!! DZIĘKUJEMY GORĄCO!!!
 
 Zapraszamy do FOTOGALERII z zawodów:

 
Rzeczowo zawody wsparli:
 
Cukiernia HARAZIM
Zakład  Piekarniczo  Cukierniczy  WYSŁUCHA
 
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE !!!
 


PRAGNIEMY TAKŻE GORĄCO PODZIĘKOWAĆ INSTYTUCJOM,
BEZ KTÓRYCH FINANSOWEGO WSPRACIA ZAWODY NIE BYŁBY MOŻLIWE:

Urząd Miasta Rybnika
      
   
 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
 
 

Firma EDF Polska