Pani Jesień

28/11/2017, Aleksandra Rojek, zdjęcia: Małgorzata Dudek

 

23 listopada po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkaliśmy się na zajęciach polisensorycznych dla oddziałów RW, a główną bohaterką tego spotkania była Pani Jesień.

W czasie tych zajęć uczniowie poznali dary z sadu, ogrodu warzywnego oraz dary z lasu, jakie przynosi do nas jesień. Skosztowali słodkiego musu jabłkowego, dotknęli buraka, marchewkę, poczuli jak pachnie cebula i seler. Dotknęli darów z lasu czyli kasztanów, żołędzi i jarzębiny oraz usłyszeli szelest suchych liści i gałązek podczas spaceru do lasu. Wszędzie unosił się zapach lawendy, czyli zapachu jesieni.

Pani Jesień pokazała uczniom jaka pogoda jest o tej porze roku i jak należy się ubrać, by nie zmoknąć. Pani Zuzia na gitarze przygrywała jesienne piosenki i kierowała jesienną orkiestrą, złożoną z uczniów oraz opiekunów i nauczycieli. Był także masaż pleców w rytm piosenki „Pada, pada, pada, wieje, wieje grzmi…”

Na koniec zaśpiewaliśmy znaną nam piosenkę „ Idzie jesień” oraz zobaczyliśmy niespodziankę przyniesioną przez panią Marysię, a tą niespodzianką okazał się jeż oraz żółw.

  Zajęcia przygotowały mgr Zuzanna Zatoń, mgr Aleksandra Rojek, mgr inż. Danuta Borysewicz